Loading

0 %

VTelevision

Amerykańskie siły specjalne przez przypadek przejęły fabrykę oliwy z oliwek w Bułgarii [WIDEO]

W trakcie ćwiczeń w Bułgarii grupa amerykańskich żołnierzy przez przypadek wtargnęła do prywatnej fabryki oliwy.

Według ambasady USA w Bułgarii, amerykańscy żołnierze przydzieleni do 173 Brygady Powietrznodesantowej symulowali przejęcie i zabezpieczenie lotniska Czesznegirowo w południowo-środkowej Bułgarii, kiedy doszło do błędu.

W trakcie ćwiczeń żołnierze oczyszczali budynek po budynku, które znajdowały się na terenie lotniska. Chłopak tak się rozkręcili, że przez przypadek szturmowali na prywatny budynek, który znajdował się w pobliżu.

Według bułgarskiej dziennikarki Dilyany Gaytandzhieva, właścicielka fabryki oliwy złożyła doniesienie do sądu po całym zajściu.

Jak widać na nagraniu z incydentu, które pojawiło się w Internecie w zeszłym tygodniu, łącznie siedmiu żołnierzy uzbrojonych w karabiny szturmowe weszło do fabryki. Wydaje się, że wszyscy pracownicy obecni w czasie zdarzenia zachowali spokój w obecności żołnierzy.

Tego typu ćwiczenia dla amerykańskich wojsk to nic nowego. Swift Response 21 to jeden z wielu treningów, które amerykańscy żołnierze odbywają na terenie całej Europe w ramach serii „Defender Europe”.

Jak dotąd 7000 żołnierzy z różnych krajów ćwiczyło w Rumunii, Estonii i właśnie w Bułagrii.

Jak na razie tylko 0,1% z nich pomyliło budynki. To chyba i tak nieźle.

Czytaj też: Od singli Elvisa po hity Lil Nas X – muzyka nigdy nie będzie taka sama dzięki sieci cz.1