Loading

0 %

VTelevision

Army of the Dead Zacka Snydera zapowiada się rewelacyjnie – trailer #2

Zack Snyder powraca do uniwersum swojego pierwszego kinowego hitu i zachwyca formą. Army of the Dead to będzie coś niezwykłego.

Większość z was zapewne ma już dość zombie. Są wszędzie – w grach, filmach, książkach itp. Nawet Marvel i DC mają swoje specjalne wątki fabularne, w których ich bohaterowie muszą zmierzyć się z hordami nieumarłych.

Nie zawsze tak było. Przed rokiem 2000 świat na jakiś czas zapomniał o gnijących trupach, pożądających ludzkiego mięsa bądź mózgu. Były co prawda w grach – to dalej jeden z najbardziej popularnych przeciwników – jednak w filmach pojawiały się rzadko. Przyszedł rok 2004 i na ekrany kin weszła pierwsza produkcja Zacka Snydera, Świt żywych trupów (ang. Dawn of the Dead), która ponownie rozpaliła miłość widzów do tego typu filmów. Debiutujący wtedy na wielkim ekranie reżyser 300, Man of Steel i Justice League, pokazał się wtedy z najlepszej strony. Dał nam barwne, rozbudowane postaci i sporo bardzo dobrze nakręconej akcji. Nic więc dziwnego, że jego kariera wystartowała jak szalona. Zaraz po Świcie… pojawił się film o Spartanach, ekranizacja legendarnego komiksu Alana Moore’a Watchmen i wiele innych filmów przesyconych bardzo specyficznym i komiksowym stylem Snydera. Po latach postanowił on wrócić do świata wykreowanego w swoim pierwszym filmie. I chwała mu za to.

Armia Żywych Trupów opowiada o grupce najemników, którzy zostają wynajęci do obrabowania skarbca w Las Vegas. Problem leży w tym, że całe miasto zamieszkane jest przez tysiące nieumarłych, które wyewoluowały w aż takim stopniu, że stworzyły inteligentną i funkcjonującą społeczność.

Film ukaże się w wybranych kinach i na platformie Netflix już 21 maja 2021 roku.

Army of the Dead Zacka Snydera zapowiada się rewelacyjnie - trailer #2

fot by Netflix