Loading

0 %

VTelevision

Brytyjscy Marines testują plecak odrzutowy, ma być wykorzystywany przy desancie na statek [WIDEO]

Brytyjscy Marines testują nowy sposób desantu na statek, a jest nim użycie plecaka odrzutowego, niczym z filmów science fiction. Od teraz słowo abordaż może mieć całkiem nowe skojarzenie.

Gravity Industries, bo tak nazywa się twórca tego plecaka, przesłał nowy film ukazujący członka Royal Marines używającego kombinezonu napędzanego silnikiem odrzutowym do lądowania na pobliskim statku. Ma to być nowy szybki sposób do desantu i wykonania misji infiltracyjnych.

Na filmie można zobaczyć żołnierza, który wzbija się w powietrze, dociera na górny pokład pobliskiego statku w bardzo krótkim czasie. Wiadomość o próbach Brytyjczyków pojawiła się po tym, kiedy podobnego wyczynu dokonał żołnierz holenderskich sił specjalnych.

W tym kombinezonie (od firmy Gravity Industries) są cztery silniki odrzutowe zamontowane na ramionach i plecach, których moc wynosi 1000 koni mechanicznych. Specjalna konstrukcja pozwala na regulację prędkości i trajektorii, dzięki zmianie położenia ramion,

Firma o pracuje także brytyjskimi służbami ratunkowymi. Kombinezony mają pomóc ratownikom na docieranie do trudnych miejsc w rekordowo krótkim czasie.

Czytaj też: Użytkownicy monitoringu Eufy mogli podglądać obraz z kamer, które nie należą do nich