Loading

0 %

VTelevision

Castlevania – zapowiedź czwartego sezonu

Jeden z najlepszych animowanych seriali ostatnich lat dobiega końca. Netflix właśnie zaprezentował oficjalny zwiastun czwartego sezonu – będzie się działo!

Netflixowa Castlevania to ekranizacja bestsellerowej serii japońskich gier, opowiadających o wieloletnich zmaganiach rodziny Belmont z Draculą, władcą Transylwanii i jego poplecznikami. Animowana wersja, której pierwszy sezon ukazał się w 2017 roku, koncentruje się na Trevorze Belmoncie. Jest on bohaterem Castlevania III Dracula’s Curse w wersji komputerowej, serial jednak nie adaptuje bezpośrednio tej odsłony jeden do jeden ale pożycza też kilka innych postaci i wątków znanych z innych części serii. To dlatego pojawia się tu na przykład Alucard z elementami fabuły Castlevania: Symphony of the Night.

Tym, czym serialowa Castlevania zachwyciła fanów i zdobyła nowych, to znacznie dojrzalsza fabuła i tematyka, niż można by się spodziewać po każdej zapowiedzi, jaka kiedykolwiek się ukazała. Zawsze są one pełne świetnie wyreżyserowanej akcji, potworów i pozornie pustych hasełek. Kiedy jednak zacznie się oglądać, co prawda o połowę krótszy i nudniejszy od pozostałych, sezon pierwszy to można odkryć serial, który ma naprawdę coś do powiedzenia w temacie religii, egzystencjalizmu, śmierci i wielu innych. Nie jest to poziom Siódmej pieczęci, ale, jak na animację, można się tu naprawdę zdziwić.

Jeśli jeszcze nie znacie tej, wyprodukowanej przez Netflixa, perełki to koniecznie sobie sprawdźcie. Nie dość, że Castlevania zapoczątkowała niezwykłą passę, jaką ma streamingowy gigant z animacjami, to jeszcze jest jedną z najlepszych adaptacji gier i opowieścią o wampirach z prawdziwego zdarzenia. To zdecydowanie nie jest Zmierzch. Kolejnym powodem jest fakt, że Powerhouse Animation Studio, odpowiedzialne za cały projekt, jest właśnie w trakcie tworzenia kilku innych seriali, między innymi Assassin’s Creed, Devil May Cry czy He-Man and the Masters of the Universe wraz z Kevinem Smithem za sterami.

czytaj też: Najlepsze gry Pokemon w historii