Loading

0 %

VTelevision

Cover Take on me w wykonaniu Weezer, z nutą Stranger Things

Take on me, to zdecydowanie największy przebój norweskiej grupy A-Ha. Tym razem Weezer sięgnął na powrót do lat 80, a przy okazji wziął do współpracy dzieciaka ze Stranger Things.

Ich teledysk do tego utworu jest bardzo często parodiowany, pojawił się w 2005 roku w kreskówce Family Guy, marka samochodowa Volkswagen użyła go do swojej reklamy. Co więcej, teledysk ten został jako jeden z pierwszych użyty do śpiewania o nim (literral singing). Zespół Paramore oddał mu cześć w swojej piosence „Caught in the middle”. Znajdzie się też coś dla fanów gier w tym zestawieniu, a mowa tu o Just Cause 4. W ukrytej części gry, grafika renderowana jest jak w teledysku grupy A-ha, a utwór Take on me leci w tle.

Niedawno nową wersję tego utworu nagrał zespół Weezer, znany przede wszystkim z utworów Buddy Holly i Hash Pipe. Zespół utworzony został w 1992 roku i cały czas tworzy własną muzykę, ale to nie zmienia faktu, że czasem popełnia covery. Tym razem wzięli na warsztat piosenkę norweskiej grupy. Teledysk wzorowany jest na nostalgii lat 80. Aby jeszcze lepiej poczuć ten klimat, zatrudniono Finna Wolfharda, znanego z roli Mike’a w Stranger Things. O dziwo aktor gra praktycznie w samych filmach, których akcja toczy się właśnie w latach 80. Widać, że znalazł swoją niszę. Natomiast teledysk bardzo dobrze komponuje się do muzyki, w tym wypadku do wersji electropopowej utworu.