Loading

0 %

VTelevision

Hitman 3 – misja w Dubaju wykonana w rekordowym czasie

Jeśli myślisz, że jesteś dobry, to włącz ten filmik i pomyśl jeszcze raz. 

Po ukończeniu kampanii fabularnej ostatniej produkcji studia IO Interactive, Hitman 3,  postanowiłem wrócić do pierwszych misji i spróbować ukończyć poszczególne wyzwania dostępne w każdej lokacji. Dubaj ma ich na tyle dużo, że dość sporo czasu spędziłem od razu na tym właśnie poziomie.

W pewnym momencie spróbowałem załatwić obydwa cele i uciec jak najszybciej z najwyższego budynku na świecie. Dałem sobie trzy szanse i żadnych ograniczeń. Najlepszy wynik końcowy to 11 minut i 48 sekund. Całkiem nieźle, ale zadawałem sobie sprawę, że jakbym się przyłożył, to byłbym w stanie uciąć z tego jeszcze kilka minut.

Mój zapał został jednak szybko ugaszony, kiedy spojrzałem na tablice wyników dostępne w grze. Najszybsi gracze, Wreak i Der_Lauch_Linus, ukończyli ten poziom w 9 sekund! Znając speedrunnerów można sobie pomyśleć, że dziwnymi manewrami utorowali sobie drogę do takiego czasu. Otóż nie, wszystkie jest całkowicie zgodne z zasadami gry.

Najpierw trzeba mieć odblokowane pierwsze dodatkowe miejsce, w którym możemy zacząć rozgrywkę. W tym wypadku jest to hol wejściowy na ostatnie piętro. Przez kilka pierwszych sekund obydwa cele są widoczne na balkonach znajdujących się nad Agentem 47. Wystarczy odrobina refleksu i rekord świata jest.