Loading

0 %

VTelevision

Jak powstawała gra Axiom Verge – nowy dokument [VIDEO]

Axiom Verge to jedna z najlepszych metroidvanii ostatnich lat. Teraz można zobaczyć jak powstawała. Wszystko z okazji przesunięcia daty premiery sequela.

Niestety czasami to, co dobre, idzie w parze z tym co złe. Portal IGN, wraz z platformą Steam, właśnie udostępnił najnowszy dokument studia 2 Player Productions, opowiadający o powstawaniu jednej z najlepszych metroidvanii ostatnich lat, Axiom Verge.

Axiom Verge to prawdziwa podróż do przeszłości, do czasów, kiedy wszyscy zagrywali się w tytuły takie, jak Castlevania czy Metroid. Opowiada ona o przygodach naukowca, który nagle trafia do tajemniczego, dziwnego świata. Dziwna maszyna, o imieniu Elsenova, potrzebuje jego w pomocy. Tylko wtedy nasz bohater będzie mógł wrócić do domu.

Tytuł ten jest bardzo klasyczną przygodówką typu metroidvania. Polega ona na przemierzaniu poszczególnych poziomów, do których możemy potem wrócić i, przy pomocy odblokowywanego powoli sprzętu, otworzyć sobie nowe ścieżki. Pozwoli nam to odkryć nowe sekrety, jeszcze lepsze broni lub po prostu posuwa fabułę do przodu. Axiom Verge ma też to do siebie, że okraszony jest grafiką rodem z pierwszych produkcji tego gatunku, jak wspomniany Metroid.

Gra Axiom Verge została bardzo ciepło przyjęta na każdej platformie, na której się ukazała – PS4, Xbox One, PS Vita, Nintendo Switch i pecetach. Chwalono fabułę, budowę poziomów i rozmiar całej gry. Graczom spodobały się również liczne odniesienie do największych klasyków świata gier. Sam motyw głównego bohatera, który przenosi się do innego świata w efekcie ubocznym własnego eksperymentu to nic innego jak hołd w stronę Another World, jednej z najważniejszych gier w historii branży.

Thomas Happ, były pracownik studia Petroglyph i solowy autor gry, bardzo długo kazał czekać nawet na potwierdzenie plotek, że ma powstać kontynuacja. Dopiero 6 lat po premierze oryginały twórca zapowiedział nie tylko samą produkcję, ale i podał też datę premiery. Miał to być okres letni 2021 roku.

Teraz, trzy miesiące po tym ogłoszeniu, data premiery została niestety przełożona na przełom trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Happ zaznaczył również, że data może ponownie ulec zmianie, gdyż nie chce się wypalić crunchując, aby zdążyć w terminie.

Pozytywną stroną tej informacji jest właśnie wspomniany we wstępie dokument. Wstępnie miał być on płatny, jednak deweloper postanowił udostępnić go przy tej okazji za darmo.

Miłego oglądania, to kawał ciekawego dokumentu o solowym tworzeniu gier.

czytaj też: Kolejne nowości w świecie Minecraft! Mojang przechodzi sam siebie!