Loading

0 %

VTelevision

Jest trailer do japońskiego remake’a kultowego Cube

Powiem szczerze – jestem tak bardzo przyzwyczajony do oglądania zachodnich remaków japońskich horrorów, że gdy rolę są odwrócone nie mogę doczekać się, aż zobaczę tego efekt.

Cube to naprawdę legendarny film, który zachwycił całe pokolenie filmowców i kinomanów.

Kręcony w jednej przestrzeni horror/thriller psychologiczny łamał zasady, opowiadając nieoczywistą i ekscytującą historię, która zapadła w pamięć każdemu z nas.

Od jego premiery minęło wiele lat i sporo sequeli. Ale jeśli obejrzycie oryginalny film zobaczycie, że nie stracił na  jakości i nadal tak samo przykleja człowieka do telewizora.

Nie wiem jak poradzą sobie z nim japońscy filmowcy. W ostatnich latach to raczej amerykańscy twórcy próbowali tworzyć nowe wersje hitów z Japonii. Tym razem Japończycy biorą się za produkcję prosto z Kanady.

Być może ta mieszanka będzie czymś czego potrzebujemy. Albo będzie totalnym błędem, który powinien zostać abortowany, w momencie gdy ktoś pierwszy raz o nim wspomniał na spotkaniu z producentem.

Przypomnijmy – oryginał wyszedł w 1997 roku. Tak – 24 lata temu, jesteś stary. I kosztował 365 tysięcy kanadyjskich dolarów. Łącznie powstały trzy filmy z serii Cube. Ostatni 17 lat temu. Nie oglądajcie go.

Można więc mieć nadzieję, że niemalże dwie i pół dekady od premiery Cube’a ktoś był w stanie wymyślić remake, który będzie na poziomie.

Premier nowego Cube odbędzie się 22.10.2021