Loading

0 %

VTelevision

Łamanie zasad, czyli kanały na Twitchu, które zastąpią wam telewizję (część 1)

Dla przeciętnego odbiorcy Twitch to zestaw indywidualności, które przyciągają do siebie widzów swoim poczuciem humoru, umiejętnościami gamerskimi czy osobowością, której nie da się nie lubić.

To jednak nie wszystko, ponieważ na Twitchu znajdują się również projekty, które idą o krok dalej. Zamiast skupiać się jedynie na prostych streamach, w którym przy komputerze siedzi jeden człowiek, robią więcej. Tworzą studia produkcyjne, nagrywają profesjonalnymi kamerami, a ich twórczość wykracza jakością daleko poza wyobrażenie o przeciętnym streamowaniu.

Dla przeciętnego odbiorcy Twitch to zestaw indywidualności, które przyciągają do siebie widzów swoim poczuciem humoru, umiejętnościami gamerskimi czy osobowością, której nie da się nie lubić.

VENN

VENN to prawdopodobnie najpopularniejsza sieć telewizyjna, bo tak już można ją nazwać, wywodząca się z TwitchaVENN działa 24 godziny na dobę każdego dnia. W swoim programie mają oczywiście gry, klasyczny streamingesport, ale również programy takie jak talk-showy, dyskusje o sporcie i programy komediowe. VENN nie ogranicza się również do Twitcha. Ich produkcje można zobaczyć na Youtube, Samsung TV Plus na niedostępny w Polsce Roku. Jakość ich nagrań pozwala przyciągać duże gwiazdy streamingu, jak i młodych wschodzących twórców, którym zapewniają najwyższe klasy warunki do tworzenia swojego kontentu. Jeśli macie ochotę na coś innego niż wasz ulubiony streamer codziennie, możecie sprawdzić, co tam robi VENN.

Streamer House

Jak sami wyjaśniają, mają na koncie już ponad 45 tysięcy godzin streamowania. Zaczęli w 2013 roku i… nie przestali. W międzyczasie mieszkali już w trzech różnych domach, które wypełnili najwyższej jakości sprzętem i grupą chętnych twórców, którzy od lat budują swoją markę na Twitchu. Na cały kanał składa się niemalże 100 osób, które streamują, moderują i tworząc kontent dla fanów. Zresztą Steamers House cały czas się rozwija i szuka osób, które pomogłyby w tworzenia ich programu. Dlatego, jeśli macie ochotę spróbować swoich sił projekcie – wystarczy, że napiszecie.

Geek&Soundry

Kanał, który niestety w ostatnich miesiącach musiał trochę zwolnić przez panującą na świecie pandemię. Jednak jest to projekt, który istnieje już niemalże dekadę, który na tyle zachwycił czytelników, że w 2014 został wykupiony przez Legendary Entertainment. Początkowo na kanale można było zobaczyć trzy programy, które skupiały się na planszówkach, a jedną z osób, które miały tam program był znany ze Star Treka Will Wheaton. Z czasem jednak kanał (wtedy jeszcze tylko Youtube’owy) zaczął rosnąć i twórcy postanowili przenieść część swoich produkcji na Twitcha. W tym momencie G&S ledwo żyje, ale nadal ma grupę wiernych fanów, którzy mają nadzieję, że kolejne sezony rpg-owych rozgrywek trafią do nich niedługo.

Yogscast

To nie kanał, ale multi kanałowa firma, które operuje na Youtubie i Twitchu. Gdy zaczynali, ich najpopularniejszymi seriami były World of WarcraftMinecraft i ich własne programy na żywo, w których członkowie rozgrywali sesje RPG, jeździli po światowych konwentach growych czy tworzyli promocyjne skecze dla popularnych filmów. Dodajmy do tego dziesiątki podcastów, serie pokerowe i szalenie popularne High Rollers D&D, w których streamerzy grają na żywo w swoje ulubione RPGi. Yogscast jest też bardzo znany ze swoich działań charytatywnych i ich legendarny Jingle Jam, który pomógł im zebrać ponad 20 milionów dolarów przez 7 lat istnienia.

Czytaj też: Zorganizowali wesele w samolocie, aby ominąć zakazy