Loading

0 %

VTelevision

Lubisz wybuchy, zobacz wszystkie od SpaceX

W zeszłym tygodniu SpaceX testowało nową rakietę z możliwością samodzielnego lądowania. SN8 zaliczył małe bum, ale było to naukowe, więc wartościowe.

SpaceX to oczko w głowie Elona Muska, kontrowersyjnego biznesmena. Postawił on sobie za cel polecieć na Marsa i dąży do tego celu. Jego kosmiczna firma przygotowuje nowe typy rakiet do komercyjnych lotów w kosmos. Niedawno odbył się start załogi SpaceX i wizyta na ISS, o czym pisaliśmy w artykule Smok w przestworzach. Kolejne rakiety przechodzą testy. Nie wszystkie jednak lądują z powrotem na ziemi. Zaczęło się od Falconów, które przełomowe technologicznie, w pierwszych próbach miały tendencję wybuchać przy lądowaniu.

Dlatego teraz specjalnie dla was znaleźliśmy kompilację wybuchów rakiet firmy SpaceX. Wysłanie rakiet w kosmos to na pewno ważna rzecz dla ludzkości, ale z drugiej trony można potraktować to jako zabawę w strzelanie rakietą tak jak w dzieciństwie. Parafrazując Adama Savage z Mythbusters, pamiętajcie dzieci, że nauka od zabawy różni się tym, że zapisujesz wyniki. W tym wypadku jest to ogromna liczba danych i wyników, a Elon Musk jest chyba największym prywatnym producentem rakiet kosmicznych. Oczywiście współpracuje też z NASA, ale nie przeszkadza to robić własnych projektów.