VTelevision

Mamy pierwszy trailer dokumentu o Anthonym Bourdain [WIDEO]

Premiera Roadrunnera odbędzie się już 16 czerwca. Reżyserem produkcji jest Morgan Neville, polskim widzom znany zapewne z jego genialnego Won’t You Be My Neghbor? o Mr. Rodgersie.

Przedwczesna i tragiczna śmierć Anthony’ego Bourdaina była dla wielu z nas szokiem. Bourdain był kimś więcej niż „celebrity chefem”. Był świetnym pisarzem, fascynującym twórcą, który wykorzystywał jedzenie jako sposób opowiadania historii o ludziach, społeczeństwie i otaczającym na świecie.

W notce prasowej możemy przeczytać:

Nie chodzi o to dokąd idziesz. Ważne jest to, co zostawiasz za sobą. . . Szef kuchni, pisarz, poszukiwacz przygód, prowokator: Anthony Bourdain żył pełnią życia, bez poczucia winy. Roadrunner: film o Anthonym Bourdainie to intymne, zakulisowe spojrzenie na to, jak anonimowy szef kuchni stał się znaną na całym świecie ikoną kultury. Film zdobywcy Oscara® filmowca Morgana Neville’a , to niezachwiane spojrzenie na Bourdaina, które rozbrzmiewa jego obecnością,opowiadane jego własnym głosie i w sposób, w jaki wywarł niezatarty wpływ na otaczający go świat.

Nie wiem jeszcze kiedy film zadebiutuje na polskich ekranach, ale mamy nadzieję, że nie będziemy musieli na niego czekać zbyt długo.