Loading

0 %

VTelevision

Najlepsza figurka Lary Croft nie na każdą kieszeń [film + galeria]

Macie pieniądze i miejsce na półce? No to może zmieści się tam najnowsza figurka w skali 1:4 od Weta Workshop, w sam raz na 25-lecie pewnej archeolożki.

W tym roku Lara Croft, najbardziej znana archeolożka obok Indiany Jonesa i Nathana Drake’a, obchodzi w tym roku 25 lat. Z tej okazji nowozelandzka firma, Weta Workshop, odpowiedzialna m.in. za efekty i kostiumy w trylogii Petera Jacksona Władca Pierścieni, przygotowała limitowaną figurkę, przedstawiającą główną bohaterkę taką, jaką pamiętamy z pierwszych odsłon serii. Czyli tych bardziej fantastycznych.

Dawniej Lara i jej opowieści bardziej przypominały to, co znamy z filmów Spielberga. W porównaniu do wersji stworzonej przez Rhiannę Pratchett historia była lekka, przyjemna i mocniej ocierała się aspekty przygodowe. To tam brytyjska arystokratka walczyła z dinozaurami, w tym z T-Rexem i raptorami.

Trzeba przyznać, że figurka, zaprojektowana przez mistrzów z Weta Workshop, robi wrażenie. Detale obecne na każdym elemencie są bardzo szczegółowe. Można się przyczepić trochę do miny Lary Croft, ale jaszczury, głaz i mech to mistrzostwo fachu.

Cena i gabaryty też są spore. Jeśli zdecydujecie się na zakup to czeka na was paczka o wadze prawie 13 kilogramów, a zapłacicie za nią ponad 5,5 tysiąca złotych.

czytaj też: LEGO zaprezentowało zestaw z Luigim w roli głównej