Loading

0 %

VTelevision

Recycling plastyku to tak naprawdę wielkie oszustwo

Climate Town, to popularny kanał na Youtubie, który wyjaśni wam dlaczego, recycling plastyku to wielkie oszustwo.

Jak się okazuje, chociaż staramy się być dobrymi ludźmi i dbać o naszą planetę, wielkie korporacje mają nas i naszą przyszłość gdzieś.

Może wam się wydawać, że fakt, iż wrzucicie plastykową butelkę do odpowiedniego pojemnika, oznacza, że za jakiś czas zostanie ona ponownie wykorzystana. Niestety nie jest to prawda, bo chociaż na wielu butelkach zobaczymy znaczek Recyclingu to nie będzie on tym oficjalnym znaczkiem. A raczej podróbką stworzoną przez firmy produkujące plastyk, próbujące nas nabrać na to, że przejmują się czystością.

Plastyk niestety jest szalenie istotnym składnikiem naszego świata. Jak się okazuje, winą za gigantyczne problemy z tym tworzywem można obarczyć II Wojnę Światową. Bo właśnie wtedy firmy zostały przymuszone do tworzenia dużych ilości plastyku, które były wykorzystywane przez wojsko.

Reszta to historia. Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego recycling plastyku to ściema, obejrzyjcie nagranie poniżej.

 

Oczywiście jako ludzie jedyne co możemy robić, to wybierać firmy, które nie wykorzystują plastyku. Albo mieć otwarte oczy i faktycznie kupować firmy, które przejmują się recyclingiem, a nie jedynie udają. Nie będzie to łatwe, ale musimy to zrobić. Bo wiecie… nie chcemy wszyscy umrzeć od nadmiaru śmieci.

Czytaj też: Wojna Korei Południowej z Chinami trwa w najlepsze. Nie mogą się dogadać skąd pochodzi kimchi