Loading

0 %

VTelevision

Shrek Retold – nowa wersja animacji stworzona z 200 nagrań

Shrek to miłość, Shrek to życie. Grupa 200 zaangażowanych amatorów opowiedziała historię o ogrze w najdziwniejszym filmie pełnometrażowym, jaki zobaczysz w tym roku.

Shrek Retold to stworzony przez fanów, remake klasycznej animacji z 2001 roku, opowiadającej historię zrzędliwego zielonego ogra, który zakochuje się w księżniczce. W sumie dwustu oddanych fanatyków produkcji – niektórzy amatorzy, niektórzy profesjonaliści – włożyli swój czas i wysiłek, aby odtworzyć każdą scenę z filmu.

Podczas gdy niektórzy byli profesjonalnymi animatorami, inni musieli wykorzystać własne umiejętności lub intuicję, aby odtworzyć daną scenę we własnym stylu. Część z nich została nagrana na żywo, inne to animacje czy też sceny stworzone z udziałem kukiełek. Ich style zderzają się ze sobą, tworząc finalnie chaotyczny, zremiksowany cud filmowy.

Film jest dziełem Granta Duffrina i kolektywu komiksowego 3GI z siedzibą w Milwaukee. Tam też odbywa się Shrekfest, czyli „doroczne święto miłości i życia” obchodzone w Święto Pracy w Wisconsin. Głównym motywem do stworzenia tego remake’u miało być zebranie w sieci grupy utalentowanych ludzi w sieci dla pojedynczego projektu.

To nagranie z pewnością spodoba się fanom dziwacznych i surrealistycznych filmów domowej roboty.

 Czytaj też: Stranger Things właśnie wypuściło 12 godzinny filmik, w którym jedyne co mówią bohaterowie to “Will”