Loading

0 %

VTelevision

VTV Przedstawia: twórca krótkich animacji Otaking 77077

W cyklu „V.TV przedstawia”, mam przyjemność przybliżyć wam ciekawych niezależnych twórców animacji.

Paul „OtaKing” Johnson to człowiek, który oprócz pracy jako animator 2D, poświęcił prawie cztery lata, pracując w weekendy, aby dać wam Tie Fighter-short film. Paul jest zafascynowany animacjami lat 80. zwłaszcza pochodzącymi z Japonii. Jak sam wspomina, są to czasy niezwykłej pracy kamery, bardzo dokładnych rysunków i akcji. Sam chciałby wam przybliżyć ten styl i kiedy przeszedł na własną działalność, zajmuje się animowaniem tego stylu w pełnym wymiarze godzin. Oprócz doskonałego Tie Fightera stworzył także R-Type, na podstawie gry arkadowej.

Przyznać trzeba, że poziom szczegółów w jego filmikach jest zaskakujący. Co więcej, posiadają one niesamowity klimat nostalgii. Z reguły tematy, które bierze na warsztat to seriale, filmy i gry przełomu lat 90. W tym momencie dzięki wsparciu poprzez Patreona tworzy animację Street Fighter. W planach też jest projekt autorski. Scenariusz już prawie jest skończony, a pierwsze grafiki można znaleźć na jego kanale youtube.

Jeżeli podoba się wam tak jak mi to, co Otaking robi, to śledźcie go. Ja jestem wielkim fanem jego animacji. Poniżej możecie obejrzeć R-Type, o którym wspomniałem wcześniej. W sekcji VTV znajdziesz także krótki film Tie Fighter. Serdecznie polecam ten kanał i tego gościa.

Zapraszam do przeczytania pierwszej części VTV Przedstawia: twórca krótkich animacji Vivziepop.

Zapraszam do przeczytania drugiej części VTV Przedstawia: Dead Sound. Twórca krótkich animacji.