Loading

0 %

VTelevision

V.TV przedstawia: twórca krótkich animacji Vivziepop

W cyklu „V.TV przedstawia”, mam przyjemność przybliżyć wam ciekawych niezależnych twórców animacji.

W drugim odcinku z serii na warsztat wziąłem coś, co miałem w swojej bibliotece od dłuższego czasu. Hazbin Hotel to niezależna produkcja od Vivziepop. Historia opowiada o Charlie, księżniczce piekła, która ma szczytny cel. Chce zrehabilitować demony, aby te poprzez stanie się lepszymi po wymeldowaniu z jej hotelu poszły prosto do nieba. Potrzeba ta powstała ze względu na coroczną eksterminację przeludnionego piekła, narzuconą przez anioły. Większość piekielnych stworzeń śmieje się z głównej bohaterki z powodu jej planów. Ona jednak jest niewzruszona, a pomagają jej Veggie, przyjaciółka i współpracownik oraz gwiazda filmów dla dorosłych Angel Dust. Cały projekt chyli się ku upadkowi, ale pojawia się dziwny sprzymierzeniec, a mianowicie Demon Radia.

Pierwszy 30-minutowy odcinek jest brutalny, zabawny i nie stroni od scen związanych z narkotykami i alkoholem. Przyznać trzeba, że kreska jest świetna, a postaci jednakowo komiczne, jak i potworne w swym wyglądzie. Jeśli nie widzieliście jeszcze tej animacji i pilota serialu, to zapraszam serdecznie. Ja będę śledził poczynania Vivziepop w przypadku Hazbin Hotel oraz drugiego projektu Helluva Boss. Od razu zaznaczam, że serial jest dla widzów dorosłych.

Jeżeli animacja przypadnie wam do gustu, to z pewnością będziecie chcieli dowiedzieć się więcej o bohaterach. Na oficjalnej stronie filmu możecie przeczytać jak na razie dwa komiksy o przygodach Angel Dust i Demona Radia. Podejrzewam, że w niedługim czasie pojawi się ich więcej, bo widać, że artyści działają dosyć sprawnie. Na dodatek mają też całkiem sporą grupę fanów.

Zapraszam do przeczytania pierwszej części VTV Przedstawia: Dead Sound & Twórca krótkich animacji .