Loading

0 %

VTelevision

War Mongrels – nowy gameplay z polskiego Commandos

War Mongrels ma szansę zadowolić wszystkich fanów taktycznych gier, którzy tęsknią za klimatami II Wojny Światowej i serią Commandos.

Część z was może kojarzyć polskie studio Destructive Creations – miłośnicy strategii na pewno znają Ancestor’s Legacy czyli grę RTS o wczesnym średniowieczu, a starsi mogą kojarzyć Hatred, swego czasu bardzo kontrowersyjny grę o masowym mordercy. Mówić o ich pierwszym tytule można wiele, ale nie można jednak ekipie odmówić talentu. We wrześniu za to mają szansę na znacznie większe uznanie niż dotychczas. Tym razem zabrali się za Real Time Tactics, czyli przez pewien czas zapomniany gatunek strategii taktycznych w czasie rzeczywistym. Ostatnio przeżywa on renesans za sprawą takich produkcji, jak Shadow Tactics: Blades of the Shogun czy Desperados 3, dlatego polscy deweloperzy postanowili wrócić, jako pierwsi, do okresu II Wojny Światowej w ich najnowszysm tytule, War Mongrels. To tam umiejscowiona była akcja najlepszego przedstawiciela gatunku, serii Commandos.

War Mongrels to produkcja, która powinna zaciekawić kogoś, kto szuka czegoś niespotykanego w tej tematyce i bardziej realistycznego. Destructive Creations ponownie mają zamiar szokować – głównymi bohaterami gry są dwaj żołnierze Wermachtu którzy, po uprzedniej dezercji, dołączają do ruchu oporu. W trakcie misji, w tym na terenie Polski, będziemy świadkami wszystkich koszmarów wojny – egzekucje, masowe groby, palenie wiosek czy nawet umiejscowienie akcji jednej z misji w obozie koncentracyjnym. Deweloperzy ewidentnie nie boją się, tak jak inni, dotykać pewnych tematów w grach wojennychW i chwała im za to.

Biorąc pod uwagę wszystkie materiały promocyjne to czeka nas całkiem niezła produkcja taktyczna, czerpiąca garściami z innych przedstawicieli gatunku i okraszona ciężką i głęboką fabułą. War Mongrels ukaże się we wrześniu 2021 roku na wszystkich platformach poza mobilnymi.

czytaj też: Skin Deep nowy shooter w, którym się skradasz i kichasz